kronykronicle

Fakty o rolnictwie o których nawet nie pomyślałeś

Rolnictwo to bardzo szeroki temat, a uprawianie roślin po dzisiejsze dni jest dla niektórych koniecznością i jedynym źródłem utrzymania. Współczesne rolnictwo poszło jednak bardzo z duchem czasu i okazuje się, że dziś można osiągnąć naprawdę wielkie rezultaty z niekoniecznie sprzyjającymi warunkami. Jest wiele przykładów potwierdzenia powyższej tezy. W najdalszych zakątkach świata znane są metody, które nie śniły się naukowcom, ale działają.

Dziś słyszy się o farmach, które funkcjonują na środku pustyni. Nie do końca wiadomo jak to działa, ale rzeczywiście plony rosną i dają swoje bogactwa ludziom. Do niezwykłych faktów z dziedziny rolnictwa zaliczyć także można: Współcześnie wyhodować można nawet pizzę. Jak dziwnie to nie brzmi – ma rację bytu.

W niektórych rejonach świata istnieją farmy, które układają, sieją plony w kształcie wielkiego koła. Pole z kolei jest podzielone na kilka kawałków, podobnie jak podzielona jest pizza. Co ciekawe, na każdym z osobna uprawiane są rośliny, dzięki którym można później upiec najbardziej popularne rodzaje najpopularniejszego placka na świecie. Niestety nikt nie odkrył co z najważniejszym składnikiem – czyli serem.

Być może na takich farmach to dobro także się produkuje; Uprawa roślin w centrach miast to bardzo ciężkie wyzwanie. Opary, niesprzyjające warunki, zbyt wysoko osadzone balkony narażone na nadmierne wiatry – to tylko kilka powodów dla których ciężko jest osiągnąć jakieś rezultaty. Naukowcy wpadli jednak na pomysł zbudowania box farmów, które charakteryzują się tym, że są niewielkimi kontenerami w których generuje się naturalne środowisko. Co ciekawe, takie warunki nie wymagają użycia tak dużych ilości wody co w normalnych uprawach.

Oznacza to, że pomysły w dziedzinie rolnictwa stawiają na ochornę środowiska i natury.