kronykronicle

7 zasad jak komponować wiązanki ślubne

W wyborze wiązanki ślubnej najważniejsze są preferencje panny młodej. W zdecydowanej mierze to od niej zależy jak będzie wyglądał bukiet ślubny – z jakich kwiatów będzie się składał, jakiej będzie wielkości oraz jaka barwa będzie dominowała. Jeśli kobieta nie ma jeszcze jasno skonkretyzowanego pomysłu, byłoby dobrze, gdyby umówiła się na spotkanie z doświadczonym florystą, który pomoże zebrać wszystkie założenia w jedną całość, tak aby stworzyć wyjątkowy i niepowtarzalny bukiet. Warto jednak trzymać się zasady, że mniej znaczy więcej i nie należy przesadzać z ilością zarówno pod kątem gatunków kwiatów jak i kolorystyki.

Większość specjalistów uważa, że poczynając od kompozycji bukietu ślubnego wszystkie elementy kwiatowej aranżacji (dekoracja kościoła, sali weselnej, samochodu ślubnego) powinny stanowić spójną całość, podkreślając wyjątkowość najważniejszego dnia w życiu każdego człowieka. Wiele kobiet sugeruje się zdjęciami znajdującymi się w internecie czy też w czasopismach. Gotowe projekty są idealnym rozwiązaniem dla wielu panien młodych. Można poprosić kwiaciarnię o przygotowanie identycznego bukietu lub poprosić o pewne zmiany, które będą odzwierciedleniem naszego pomysłu.

Kompozycja aranżacji kwiatowej zaczyna się od bukietu ślubnego Jedną z podstawowych zasad, które powinno wziąć się pod uwagę na samym początku, jest określenie budżetu. Najważniejszą aranżacją kwiatową w dniu ślubu jest bukiet ślubny, dlatego droższych kwiatów powinno użyć się właśnie w tej kompozycji. Piękno i niepowtarzalność wiązanek ślubnych można uzyskać również tańszym kosztem – nie zawsze uroda kryje się w drogich elementach. Bardzo często bukiety ślubne wykonywane są z dostępnych sezonowych gatunków kwiatów.

Najczęściej do tworzenia aranżacji kwiatowych używa się: tulipanów, frezji, róż, słoneczników, piwonii, mieczyków, a także eustomy i alstromerii. Najważniejszą kompozycją jest bukiet ślubny i identyczny mini bukiecik do butonierki pana młodego. Świadkowa również może mieć małą kopię bukietu ślubnego, bądź też florysta może stworzyć kotylion na rękę. W ramach podziękowań dla rodziców bardzo często para młoda również zamawia bukiety kwiatów.

Oprócz tego żywymi kwiatami ubieramy kościół, najczęściej przed ołtarzem oraz wzdłuż alejki i na ławach kościelnych. Następnie dekorujemy maskę i klamki samochodu ślubnego. Ostatnim miejscem dekoracji ślubnej jest sala weselna – na przykład ikebana na stole pary młodej i wysoka kompozycja kwiatowa na stołach gości.