kronykronicle

Dekoracja okna w małym mieszkaniu

Aranżując niewielką przestrzeń zwykle musimy szczególnie skrupulatnie dobierać kolejne rozwiązania, by dodatkowo nie pomniejszyć pomieszczenia wizualnie. Do tego mała przestrzeń nie daje takich możliwości wyboru z prostszego powodu – zwyczajnie brakuje miejsca na niektóre elementy wyposażenia. Jak wygląda w tym świetle kwestia osłon okiennych? W małym pokoju czy kawalerce raczej nie ma miejsca na to, by powiesić tradycyjne zasłony.

W końcu, gdy nie osłaniają one okna, zajmują sporo miejsca przy ścianie. Miejsca, w którym mógłby stać stolik czy szafa. Dlatego o wiele lepszą opcją będzie roleta.

Jednak nie każda roleta sprawdzi się jednakowo dobrze. Niektóre osłony tego typu potrafią zająć bardzo dużo miejsca po bokach wnęki okiennej i nad nią. Dlatego najlepszym wyjściem jest montaż rolety przytwierdzonej do ramy okna.

W tym wypadku mamy do wyboru zarówno rolety, które są montowane przy pomocy wkrętów, jak i takie, które montuje się za pomocą prostych uchwytów. Zwłaszcza ten ostatni rodzaj może okazać się praktycznym rozwiązaniem – gdy np. wynajmujemy niewielką kawalerkę i nie chcemy naruszać konstrukcji ściany czy też ramy okiennej.

Poza tym, w małych mieszkaniach znaczenie ma również rodzaj wybranej tkaniny oraz jej barwa. Warto stawiać przede wszystkim na cienki i lekkie materiały. Ciężkie mogą przytłoczyć aranżację.

Co do barwy, to jak zwykle w przypadku małych przestrzeni, lepiej sprawdzą jasne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń.