kronykronicle

Farby warto wybierać jak najlepsze

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w każdym z pomieszczeń panują zupełnie inne warunki. Inaczej będzie w kuchni czy w łazience, inaczej w salonie i jeszcze inaczej na korytarzu. Dlatego, jeżeli chcemy te pomieszczenia wymalować farbą, to koniecznie powinniśmy się zastanowić, jakie ich rodzaje będą najlepsze do poszczególnych pomieszczeń, zwłaszcza że naprawdę będziemy mieli w czym przebierać.

Specjalna farba do łazienki?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w łazience panuje bardzo duża wilgoć, zwłaszcza jeżeli uwielbiamy brać ciepłe kąpiele.

To może powodować, że źle dobrana farba po prostu zacznie się łuszczyć i odpadać, a tego z pewnością byśmy nie chcieli. Dlatego właśnie musimy popatrzeć za specjalnymi farbami do łazienek, które będą lateksowe, a więc nie będą przyjmowały tej całej wilgoci, więc nic złego nie będzie się z nimi działo. Woda na takich farbach będzie zatrzymywała się w postaci kropel, które będzie bardzo łatwo wytrzeć. Co więcej, występują one w tak różnych kolorach, że z łatwością dopasujemy je do naszej stylizacji łazienki, tak aby wszystko idealnie się świetnie ze sobą komponowało.

Warto pomyśleć, czy taką farbą nie powinniśmy pomalować także sufitu w kuchni, bo tam podczas większego gotowania, także może powstawać spora ilość pary wodnej.

Inwestujmy w farby, które można ścierać

W kuchni bardzo łatwo jest o zachlapania, w korytarzu możemy niechcący kopnąć ścianę, a w pokojach możemy mieć ślady dziecięcych rączek. Jeśli nie chcemy, aby takie plamy znaczyły nasze ściany, to koniecznie powinniśmy się rozejrzeć za odpowiednimi farbami do tych pomieszczeń. Takimi, które można swobodnie ścierać, a jednocześnie będziemy mieli pewność, że kolor z farby nie będzie nam zostawał na ścierce.

Takie farby zazwyczaj są trochę droższe, jednak warto w nie zainwestować, bo wówczas nasze mieszkanie przez dłuższy czas będzie się prezentowało tak, jakby dopiero co było pomalowane, bo będzie można je łatwo utrzymać w czystości. Tego najtańsze farby z pewnością nam nie zagwarantują. W sklepach z pewnością znajdziemy wiele propozycji na farby. W różnych rodzajach, odpornych na różne działania, a dodatkowo jeszcze w bardzo różnorodnych kolorach.

To właśnie sprawia, że spokojnie powinniśmy popatrzeć na ofertę w sklepach, tak aby wiedzieć, że naprawdę każdy znajdzie tam coś odpowiedniego dla siebie, co idealnie będzie pasowało do poszczególnych pomieszczeń, bez względu na to, jakie funkcje te pomieszczenia mają sprawować. Inwestując w dobrej jakości farbę, możemy naprawdę wiele zyskać, jeśli chodzi o wygląd mieszkania.