kronykronicle

Jakie kolory do łazienki?

Łazienka z jednej strony jest takim miejscem, w którym przebywamy stosunkowo niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę czas spędzony w innych pomieszczeniach. Z drugiej w niej także powinniśmy czuć się komfortowo i powinna ona sprawiać nam radość, zwłaszcza jeśli mamy w planach wieczorne relaksowanie się w wannie. To oznacza, że jeśli mamy urządzić naszą łazienkę, to powinniśmy się zastanowić nad tym, jak ma ona wyglądać, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie będziemy chętnie spędzali w niej czas, że będzie ona działała na nas relaksująco, uspokajająco, a jednocześnie, że będziemy bez problemów mogli utrzymać w niej czystość.

Przede wszystkim kolorystyka

W przypadku łazienki niezwykle ważne jest to, abyśmy dobrali do niej odpowiednią kolorystykę. To oznacza, że powinniśmy z jednej strony zastanowić się nad tym, jakie barwy bardziej nam się podobają, a z drugiej powinniśmy również wziąć pod uwagę wielkość naszej łazienki. Z jednej strony jeśli mamy małą łazienkę, to powinniśmy decydować się na jasne barwy. One będą ją optycznie powiększały, a jednocześnie nie będą też przytłaczające. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć, że dobrze zrobimy, jeśli zdecydujemy się tutaj na jeden kolor, ewentualnie dwa ale wówczas powinniśmy dopilnować, aby obydwa były raczej w jasnej gamie kolorystycznej. Trochę inaczej się to przedstawia jeśli mamy dużą łazienkę. Wówczas możemy spróbować trochę ciemniejszych kolorów, albo możemy połączyć ze sobą dwa bardzo wyraźne i mocne kolory.

Tak naprawdę najważniejsze jest to, abyśmy wybrali takie rozwiązanie, które wizualnie będzie nam się podobało. To też oznacza, że jeśli chcemy mieć łazienkę czarno – czerwoną to spokojnie możemy sobie na nią pozwolić, zwłaszcza jeśli jest ona z tych większych i będziemy mogli ją rozjaśnić dzięki odpowiednio dobranym, jaśniejszym dodatkom.

Płytki to nie wszystko

Jeżeli urządzamy łazienkę i jesteśmy na etapie wyboru kolorów do niej, to powinniśmy pamiętać, że dopasowanie odpowiednich płytek to nie wszystko. Od razu powinniśmy się także zastanowić nad tym, jakie kolory powinny być na naszych szafkach, jak również na pozostałych akcesoriach, które wykorzystywane są w łazience, takich jak dywaniki czy akcesoria do mydła. Możemy wówczas wybrać coś w kolorystyce, jaka już jest w naszej łazience, ale możemy także zdecydować, że ta kolorystyka będzie zupełnie inna. Jeśli wybierzemy drugą opcję, to warto się zastanowić czy przy ciemnych kolorach nie powinniśmy wybrać dodatków w jasnych barwach. Z drugiej znowu strony jeśli mamy jasną łazienkę, to zawsze możemy ją przełamać dodatkami w ciemniejszych kolorach. W każdym z tych przypadków możemy być pewni, że efekt końcowy będzie naprawdę ciekawy, a my będziemy z niego zadowoleni i spokojnie będziemy mogli się zrelaksować w takiej łazience. Warto zobaczyć jaka kolorystyka jest nam proponowana do łazienki. Możliwości jest sporo, więc z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.