kronykronicle

Maybach

Maybach to marka luksusowych samochodów należących do najdroższych seryjnie produkowanych. Założona w 1909 roku w Niemczech w 2012 roku została zlikwidowana natomiast jej produkcja przeniesiona do marki Mercedes.

Samochody Maybach można kupić tylko na zamówienie na projekt oraz wykonanie czeka się około kilku miesięcy i nie trzeba wspominać o tym, że taka przyjemność kosztuje bardzo, bardzo dużo stąd tak nieliczna ilość tych samochodów widywana jest na ulicach. Samochody takiej klasy to nie tylko jednorazowy koszt zakupu, ale przede wszystkim koszty utrzymania, które są nie porównywalne do marek takich jak Opel, Fiat, Skoda czy jeszcze inne.

Bez względu na to, jaką klasę samochodu wybierzemy trzeba wiedzieć, że wiąże się to z ubezpieczeniem, które jest wyższe wprost proporcjonalnie do wartości samochodu, o kosztach eksploatacji. Często zdarza się, że kupujący samochód nie sprawdził, jaka jest dostępność jego podzespołów i żałował zakupu w chwili naprawy albo sprzedawał go, ponieważ koszty były olbrzymie.