kronykronicle

Ochrona przeciwsłoneczna dla każdego

Palące słońce, gorące dni – nie dla wszystkich okazują się być przyjemne. A jeśli już są to do czasu spalenia skóry i bólu, który potem daje się we znaki. Ochrona przeciwsłoneczna jest bardzo ważna nie tylko dla tych, którzy opalają się na plaży, ale takich którzy chociażby wychodzą z domu. Warto pamiętać, że na oparzenia szczególnie mocno narażone są dzieci. W związku z tym należy mieć na uwadze, jakie typy ochrony wybierać, aby działały i na co zwracać uwagę:

  • Przede wszystkim ważna jest siła filtrów w danych produktach. Mowa o kremach z filtrem, balsamach, mleczkach, czy olejkach. Taki poziom określany jest skrótem SPF – Sun protection factor. Jeżeli zdecydujemy się na poziom 50, możemy raczej bez problemu wylegiwać się na plaży, ponieważ działa bardzo skutecznie i długo. Nie oznacza to jednak, że nadmierne opalanie nie ma innych przeciwskazań. Nie wolno zapominać o dobrych okularach z filtrem, nie opalać znamion i dobrze się nawadniać.

    Latem udary są bardzo często spotykane. Osoby, które zapominają o nakryciu głowy mogą liczyć się z tym, że istnieje taka ewentualność, której należy się wystrzegać;

  • To, czy wybierzemy krem, czy spray to raczej nasze indywidualne upodobania. Nie należy jednak na pierwszy raz decydować się na tą drugą opcję. Spray to zwyczajna mgiełka, która nie do końca pokryje całość skóry. Poza tym – preparat, który wydostaje się z butelki jest niebezpieczny dla płuc. Należy uważać więc w momencie aplikacji produktu na ciało;
  • Matki małych dzieci bardzo rzadko przychodzą do apteki po odpowiednie filtry dla swoich maluchów. Często słyszy się, że fajnie jakby dziecko nabrało trochę brązowego odcienia, w końcu jest lato. Warto przyswoić sobie podstawową wiedzę, która mówi o tym jak niebezpieczne jest opalanie małych dzieci. W momentach nadmiernego słońca, szczególnie ważne jest, aby pamiętać o nakryciu głowy, delikatnym ubraniu na ramiona i nogi. Resztę odsłoniętego ciała dziecka należy posmarować filtrem z wysokim SPF.

.