kronykronicle

Pytania, które warto sobie zdawać przed podjęciem decyzji, dotyczącej zakupu okien

Takich pytań może być wiele. Wiąże się to z poziomem inwestycji. Każdy, kto ogląda oferty okiennych producentów wie, że nie jest to tania sprawa. Wszystko jednak zależy od ilości okien, skomplikowania w produkcji (niestandardowe wymiary), czy od technologii.

Drewniane okna to przeszłość, która niestety niektórych prześladuje do dziś. Wszyscy liczą się z tym, że prędzej czy później wymiana okien jest wręcz konieczna. Nie chodzi tu nawet o kwestie wizerunkowe i ostateczny wygląd zarówno pomieszczenia jak i całego budynku. Okna spełniają szereg innych funkcji.

Ich zadaniem jest zatrzymanie zimnego powietrza na zewnątrz, a zatrzymywania ciepłych mas w środku pomieszczeń. Co więcej, okazuje się, że bardzo dużo włamań do mieszkań, czy domów następuje przez wybicie szyby. Okna także zabezpieczają przed takimi ewentualnościami. Coraz to nowsze technologie generują lepsze rozwiązania.

Wybierając okna na miarę swoich oczekiwań, warto skonfrontować się z poniższymi kwestiami:

  • Należy zastanowić się na jaki materiał się decydujemy i dlaczego to właśnie na tym nam zależy. Wybór nie jest duży: drewno lub plastik. Niektórzy często podejmują spontaniczne decyzje, ponieważ najważniejsze są wówczas cechy ostatecznego wyglądu i prezentacji. Okazuje się bowiem, że materiał to niemal najważniejszy parametr, obok przepuszczalności ciepła, czy poziomu bezpieczeństwa;
  • Kształt okien to kolejna rzecz o której warto pomyśleć.

    Im bardziej wymyślne i niestandardowe – tym droższe. Dziś coraz bardziej popularne są przeszklone pomieszczenia, których okna zajmują niemal całą ścianę. Idąc tokiem trendów – można napotkać się na okna okrągłe, trójkątne i wszelkie inne figury geometryczne, będące źródłem inspiracji

.