kronykronicle

Sposoby montażu rolet wewnętrznych

Rolety wewnętrzne mogą być zainstalowane na wiele różnych sposobów. Dzięki temu do każdego pokoju można dobrać taką roletę, która spełni wymagania estetyczne i funkcjonalne. Jakie typy rolet znajdziemy więc w sprzedaży? Popularne są rolety montowane do ramy okiennej. Tutaj można kupić zarówno osłony okienne, które montuje się na stałe, jak i rolety, które można zdjąć w każdej chwili.

Zwłaszcza te drugie stanowią bardzo wygodne rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ w razie mycia okna czy z jakiegokolwiek powodu roletę można po prostu zdjąć bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Jest ona zamontowana tylko na uchwyty. Minus montażu jest taki, że jest on nieco mniej stabilny niż w przypadku rolety zainstalowanej z użyciem wkrętów.

Agresywne zwierzę czy rozbrykany kilkulatek mogą zrzucić taką roletę. Montowanie do ramy okiennej ma poza tym wiele plusów. Największy jest taki, że roleta nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Dzięki temu idealnie sprawdzi się w niewielkiej kawalerce czy każdym innym małym pomieszczeniu.

Poza tym, roletę nie przeszkadza w otwieraniu i zamykaniu okna. Skoro wisi na ramie, to znaczy, że okno można swobodnie uchylać, otwierać i zamykać. Wśród innych typów, znaleźć można rolety montowane do ściany. Często mają one obracane uchwyty i da się je również przytwierdzić do sufitu.

Montaż jest nieco bardziej skomplikowany, bo wymaga użycia wkrętarki, ale też osłona jest wówczas zamontowana znacznie solidniej. Efekt estetyczny takie montażu może być również lepszy.