kronykronicle

Strój oficjalny – do pracy i nie tylko

Luz luzem, ale czasami każdy z nas musi wyglądać poważnie i elegancko. Tu kłania się strój oficjalny, który zarówno paniom, jak i panom spędza czasami sen z powiek.

Ciężko bowiem uznać garnitury czy garsonki za szczyt wygody. Większość ludzi nie czuje się w nich zbyt pewnie, a wręcz ma wrażenie, że trafiła do jakiegoś tekstylnego więzienia.

Coraz więcej firm życzy sobie, aby ich pracownicy dostosowali się do ścisłego dress code. Jeśli w świecie zawodowym ten termin się pojawia, zwykle oznacza konieczność zakładania garniturów, krawatów, spódniczek i tego, co kojarzy się z uczelnianymi egzaminami.

Zimą jeszcze da się to przeżyć, ale w letnie upały kilka warstw niekoniecznie oddychającej odzieży może być poważnym dyskomfortem. Praca pracą, ale są też inne okoliczności wymagające klasycznej elegancji.

Rodzinne uroczystości, zwłaszcza śluby czy komunie, to także powód do nałożenia na siebie odzienia cięższego i typowo oficjalnego. Warto dobrać najlepiej skrojone elementy, aby ocalić w tym sztywnym klimacie choć trochę swobody.