kronykronicle

Winietki na wesele

Trudno wyobrazić sobie wesele bez odpowiedniego przygotowania: dekoracji na stołach, księgi dla gości czy zespołu i/lub DJ-a. Wymaga to oczywiście czasu i zaplanowania, lecz wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, dlatego też nic dziwnego, że każda para młoda chciałaby zadbać o każdy, nawet mały szczegół. Wśród takich detali mamy winietki na wesele, czyli karteczki z imionami i nazwiskami gości, dzięki którym każdy zaproszony będzie wiedział, w jakim miejscu i obok kogo siedzi.

Mogłoby się wydawać, że jest to rzecz bardzo błaha, lecz w wielu sytuacjach niezbędna. Wszak odpowiednie rozplanowanie tego, jak i gdzie będą siedzieć nasi goście jest niezwykle ważne i dziś mało kto zostawia dowolność wyboru. O wiele częściej miejsca na weselu są już z góry przydzielone – para młoda ma bowiem w ten sposób kontrolę nad tym, aby usadzić obok siebie dobrych znajomych i tych członków rodziny, którzy dobrze się między sobą dogadują.

W ten sposób można uniknąć różnego rodzaju nieporozumień – wszak nie cała rodzina musi się lubić. Aby więc się do tego dobrze przygotować, potrzebne będą nam właśnie winietki na wesele, które pozwolą nam wszystko odpowiednio zorganizować.

Jakie są najlepsze winietki na wesele?

Do wyboru mamy dużo różnych opcji, jeśli chodzi o winietki na wesele – możemy postawić na karteczki pionowe lub poziomie, zbliżone do stylistyki zaproszeń albo też zupełnie inne, które zrobimy na przykład własnoręcznie.

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas samych. To my musimy też zdecydować, czy na winietkach pojawi się imię i nazwisko, czy też może samo imię. A co w sytuacji, gdy nie znamy personaliów wszystkich naszych gości? Wiele osób decyduje się wtedy na winietkę z napisem „osoba towarzysząca”, lecz nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie.

Tak czy siak, winietki na wesele powinny być nie tylko estetyczne pod względem wizualnym, lecz posiadać również czytelną czcionkę, aby każdy gość mógł z łatwością znaleźć swoje miejsce przy stole. W przypadku okrągłych stołów – zamiast jednego dużego – warto też pomyśleć o tablicy, na której znajdą się wszystkie stoły wraz z przydzielonymi do nich numerami. Wszystko oczywiście po to, aby uniknąć niepotrzebnego bałaganu organizacyjnego i zapewnić wszystkim zaproszonym łatwe znalezienie swojego miejsca na sali.